667729_red_ferrariFormuła 1 to najpopularniejsze, a zarazem najbardziej dynamiczne i prestiżowe wyścigi świata. Pierwszy wyścig mistrzostw świata Formuły jeden odbył się w 1950 roku na torze w Silvestrone. Pierwsze historyczne zawdy Formuły 1 zdecydowanie należały do Alfy Romeo. Na każdych zawodach Formuły 1 jest bardzo duża rzesza sympatyków sportów samochodowych. W zawodach Formuły 1 biorą udział najlepsi kierowcy, a także najlepsze marki samochodów do których zalicza się przede wszystkim: Ferrari, Porsche, Mercedes Benz Maclaren, a także Maserati.

Będąc podróży w mieście jak warszawa czasem potrzebny jest nam transport, warto wówczas skorzystać z oferty jaką jest wynajem, wypożyczalnia samochodów ma szeroką ofertę a wynajem samochodów możemy mieć już na kilka godzin.

Od pierwszego śmiertelnego wypadku Senny federacja FIA przebudowała najbardziej niebezpieczne zakręty i dzięki temu do dziś podczas wyścigów nie zginął żaden kierowca. Jednym z najbardziej utytułowanych i najpopularniejszych wręcz legendarnych kierowców jest Michael Schumacher, który wielokrotnie zdobywał mistrzostwo jeżdżąc w różnych markach samochodów. Wyścigi Formuły jeden to jednak sport bardzo specyficzny, który śledzi grupa kibiców o zainteresowaniach motoryzacyjnych, a w szczególności Ci, którzy lubią dużą dawkę adrenaliny i emocji, które towarzyszą kibicom podczas oglądania wyścigów na żywo. Zawrotne prędkości jakie osiągają na torze rajdowcy to zdecydowanie najbardziej kuszący element Formuły 1.

Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
< class="t">Szybkość na torze
    Adrenalina, widowisko, wyścig z czasem i własnymi możliwościami to wszystko można zobaczyć i poczuć oglądając wyścigi samochodowe. To trzymające w napięciu widowisko, organizowane przez wielu specjalizujących się w tym ludzi musi być bezpieczne zarówno dla widzów jak i dla uczestniczących w nim zawodników. Wiadomo, że przy rozwijanych ogromnych prędkościach, jakie mogą osiągnąć nowoczesne maszyny, nawet niewielki błąd ludzki może doprowadzić do tragedii. Niejednokrotnie uczestnikami bardzo poważnych w skutkach wypadków stają się nawet najbardziej doświadczeni kierowcy. Jazda z ogromną prędkością wymaga nie tylko doskonałych umiejętności, ćwiczonych w różnych warunkach atmosferycznych i drogowych. To również sztuka opanowania własnych emocji. Nie bez znaczenia jest tu również zdolność koncentracji, wyczucie prowadzonego pojazdu oraz oczywiście jego stan techniczny. To od stanu technicznego samochodu niejednokrotnie zależy życie kierowców i ich pilotów. Nad sprawnością samochodów uczestniczących w wyścigach samochodowych czuwa na ogół cała ekipa wyszkolonych do tego ludzi. Nie można pominąć także faktu, iż bezpieczeństwo wyścigów samochodowych to także przygotowana do tego uprzednio trasa. Na drodze wyścigu nie może pojawić się żaden niespodziewany przedmiot ani tym bardziej człowiek czy zwierzę. Tak w skrócie można by opisać warunki jakie panują w profesjonalnie przygotowywanych wyścigach samochodowych. Niestety, nie wszyscy miłośnicy szybkiej jazdy, chcący sprawdzić swoje umiejętności biorą udział w specjalnie przygotowanych wyścigach samochodowych. Problem stanowią młodzi ludzie, którzy na własną rękę organizują wyścigi samochodowe. Niejednokrotnie słyszy się o kolejnym nocnym wyścigu, w którym biorą udział niedoświadczeni młodzi ludzie, chcący cię popisać „odwagą” lub szybkim samochodem, często zresztą nie należącym do nich. Stanowią oni zagrożenie nie tylko dla siebie ale także dla inny uczestników ruchu, którzy mają pecha przejeżdżać akurat przez „tor wyścigu”. Dobrze więc jednak pozostawić organizowanie wyścigów samochodowych profesjonalistom.