samochód

1150341_fast_carWyścigi samochodowe rozpoczęły się już po wynalezieniu pierwszego samochodu. Wtedy to było amatorskie próby wyścigów, gdzie udział w nich brała tylko jedna dostępna marka samochodów. Korzenie wyścigów samochodowych w zdecydowanej większości wywodzą się z Paryża. Wszyscy Paryżanie to zażarci kibice wszelkich imprez wyścigowych. Pierwszy profesjonalny wyścig samochodowy odbył się w 1900 roku na trasie z Paryż do Lyonu na odcinku 565 kilometrów.

W pierwszym wyścigu wystartowało pięciu kierowców, a oficjalnym zwycięzca został Fernand Charron. Z kolei pierwszy wyścig Grand Prix odbył się w 1906 roku. Na trasę wyścigu został wybrany tor o długości sześćdziesięciu mil. Cały wyścig miał trwać dwa dni, a całkowita trasa liczyła około 1100 km. Wyścigi samochodowe od samego początku cieszyły się sporym powodzeniem wśród sympatyków motoryzacyjnych. Wyścigi samochodowe nie tylko dostarczały dużą dawkę adrenaliny, ale także cieszyły oko. Wierni kibice wyścigów samochodowych podczas wyścigu mogli delektować się niesamowitym wyglądem samochodów, a także doskonałymi dźwiękami jakie wydawały samochody, które nie rzadko posiadały więcej niż 500 koni mechanicznych. Dzięki wyścigom samochodowym kibice mają możliwość delektowania się zapachem jaki krąży w powietrzu podczas ścierania się kół.

Od czasów pierwszych wyścigów samochodowych zawody, w których biorą udział kierowcy, którzy ścigają się o medal z roku na rok prestiż tej dyscypliny sportowej rósł w zawrotnym tempie. W dniu dzisiejszym sympatyków zawodów samochodowych jest dużo więcej niż innych sportów nie wymagających użycia mechanicznych urządzeń. Wyścigi samochodowe już od samego początku zaczarowały świat swoim dynamicznym urokiem tym samym przyciągając coraz więcej miłośników motoryzacji i wyścigów. Podczas wyścigów na przykład Formuły 1 nie tylko kierowcy odczuwają ogromne emocje, ale również kibice, którzy przeżywają widowisko tak bardzo jakby sami siedzieli w bolidzie i brali udział w wyścigu.

Samochody się psują, czasami auto musi zabrać nam laweta, czasem wystarczy holowanie przez znajomego ale na autostradzie zawsze potrzebna jest pomoc drogowa.

Ponadto wyścigi samochodowe od strony finansowej przyciągają wielu producentów, którzy wkładają pieniądze w zakup nowych samochodów, a także w godziwe opłacanie zawodników. Na dzień dzisiejszy kierowcy zarabiają kosmiczne pieniądze w zamian za swoje poświęcenie i odwagę jaką charakteryzuje się każdy z nich biorąc udział w wyścigu, gdzie prędkość na prostym odcinku może przekraczać nawet 300 km/h. Ponadto niesamowite efekty dźwiękowe w szczególności słyszane na żywo gwarantują wszystkim kibicom niesamowite przeżycia.

Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
< class="t">Szybkość na torze
    Adrenalina, widowisko, wyścig z czasem i własnymi możliwościami to wszystko można zobaczyć i poczuć oglądając wyścigi samochodowe. To trzymające w napięciu widowisko, organizowane przez wielu specjalizujących się w tym ludzi musi być bezpieczne zarówno dla widzów jak i dla uczestniczących w nim zawodników. Wiadomo, że przy rozwijanych ogromnych prędkościach, jakie mogą osiągnąć nowoczesne maszyny, nawet niewielki błąd ludzki może doprowadzić do tragedii. Niejednokrotnie uczestnikami bardzo poważnych w skutkach wypadków stają się nawet najbardziej doświadczeni kierowcy. Jazda z ogromną prędkością wymaga nie tylko doskonałych umiejętności, ćwiczonych w różnych warunkach atmosferycznych i drogowych. To również sztuka opanowania własnych emocji. Nie bez znaczenia jest tu również zdolność koncentracji, wyczucie prowadzonego pojazdu oraz oczywiście jego stan techniczny. To od stanu technicznego samochodu niejednokrotnie zależy życie kierowców i ich pilotów. Nad sprawnością samochodów uczestniczących w wyścigach samochodowych czuwa na ogół cała ekipa wyszkolonych do tego ludzi. Nie można pominąć także faktu, iż bezpieczeństwo wyścigów samochodowych to także przygotowana do tego uprzednio trasa. Na drodze wyścigu nie może pojawić się żaden niespodziewany przedmiot ani tym bardziej człowiek czy zwierzę. Tak w skrócie można by opisać warunki jakie panują w profesjonalnie przygotowywanych wyścigach samochodowych. Niestety, nie wszyscy miłośnicy szybkiej jazdy, chcący sprawdzić swoje umiejętności biorą udział w specjalnie przygotowanych wyścigach samochodowych. Problem stanowią młodzi ludzie, którzy na własną rękę organizują wyścigi samochodowe. Niejednokrotnie słyszy się o kolejnym nocnym wyścigu, w którym biorą udział niedoświadczeni młodzi ludzie, chcący cię popisać „odwagą” lub szybkim samochodem, często zresztą nie należącym do nich. Stanowią oni zagrożenie nie tylko dla siebie ale także dla inny uczestników ruchu, którzy mają pecha przejeżdżać akurat przez „tor wyścigu”. Dobrze więc jednak pozostawić organizowanie wyścigów samochodowych profesjonalistom.