Wyścigi samochodowe

1150341_fast_carWyścigi samochodowe rozpoczęły się już po wynalezieniu pierwszego samochodu. Wtedy to było amatorskie próby wyścigów, gdzie udział w nich brała tylko jedna dostępna marka samochodów. Korzenie wyścigów samochodowych w zdecydowanej większości wywodzą się z Paryża. Wszyscy Paryżanie to zażarci kibice wszelkich imprez wyścigowych. Pierwszy profesjonalny wyścig samochodowy odbył się w 1900 roku na trasie z Paryż do Lyonu na odcinku 565 kilometrów.

W pierwszym wyścigu wystartowało pięciu kierowców, a oficjalnym zwycięzca został Fernand Charron. Z kolei pierwszy wyścig Grand Prix odbył się w 1906 roku. Na trasę wyścigu został wybrany tor o długości sześćdziesięciu mil. Cały wyścig miał trwać dwa dni, a całkowita trasa liczyła około 1100 km. Wyścigi samochodowe od samego początku cieszyły się sporym powodzeniem wśród sympatyków motoryzacyjnych. Wyścigi samochodowe nie tylko dostarczały dużą dawkę adrenaliny, ale także cieszyły oko. Wierni kibice wyścigów samochodowych podczas wyścigu mogli delektować się niesamowitym wyglądem samochodów, a także doskonałymi dźwiękami jakie wydawały samochody, które nie rzadko posiadały więcej niż 500 koni mechanicznych. Dzięki wyścigom samochodowym kibice mają możliwość delektowania się zapachem jaki krąży w powietrzu podczas ścierania się kół.

Wyścigi Grand Prix to zaraz po Formule 1 jedne z najpopularniejszych wyścigów samochodowych na świecie. Wyścigi Grand Prix charakteryzują się zawrotną szybkością samochodów, a przy tym ponadprzeciętną elegancją, a także urokiem dzięki, któremu z roku na rok jest coraz więcej kibiców, którzy biorą udział w tych zawodach. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że pierwszy wyścig Grand Prix zorganizowano we Francji prawdopodobnie w 1894 roku. Wyścigi Grand Prix są najstarszą formą wyścigów samochodowych.

Sklepy internetowe sprzedają foteliki samochodowe, foteliki dla dzieci wybrać jest cięzko, warto sprawdzić opinie jakie ma fotelik samochodowy.

Miedzy innymi Formuła jeden zrodziła się z zawodów Grand Prix. Kiedy ściganie się samochodami zostało odebrane przez kibiców w bardzo entuzjastyczny sposób również producenci zareagowali z bardzo dużą dawką zadowolenia wprowadzając na rynek większą ilość samochodów sportowych przeznaczonych do ścigania. Pierwszym z wyścigów, który posiadał nazwę Grand Prix był wyścig Grand Prix Pau, który odbył się w 1901 roku. Wyścigi samochodowe to nie tylko patrzenie się na zmagania kierowców, którzy ścigają się z zawrotną prędkością o trofeum. Jest to również dziedzina sportu, która pozwala obserwować wszystkim kibicom piękną motoryzacji, jakim są przepiękne samochody, które zostały stworzone tylko i wyłącznie na potrzeby wyścigów.

906292_hummer_1_1Rajd Dakar to zaraz po Formule 1 najbardziej prestiżowe zawody samochodowe, które rozgrywane są co roku w bardzo trudnych warunkach. Rajd Dakar jest to rajd terenowy rozgrywany w o wiele trudniejszych warunkach niż rajdy płaskie. Podczas rajdu zawodnicy podróżują przez pustynię, a długość odcinków specjalnych sięga kilkuset kilometrów dziennie. Takie odległości wymagają od zawodników niesamowitej kondycji, a także wytrwałości.

Alufelgi, to coś co upiększa opony, jednak nie jeden mechanik mówi że opona może się zniszczyć.

Również z tego powodu używa się pojazdów terenowych, znacznie wytrzymalszych od tych używanych w rajdach płaskich. Podczas rajdu ponadprzeciętną wytrzymałością muszą się wykazać nie tylko zawodnicy, ale i pojazdy, które biorą udział w wyścigu. Producenci samochodowi traktują rajd jako poligon wytrzymałościowy dla swoich konstrukcji samochodowych.

Tym samym wielu z nich próbuje dowieść, która marka samochodu jest najbardziej wytrzymała i najlepiej przystosowana do tych ciężkich warunków w jakich odbywają się wyścigi Rajdu Dakar. Wyścigi Rajdu Dakar mają zdecydowanie mniej zwolenników niż na przykład wyścigi Formuły 1. Przede wszystkim spowodowane jest to ciężkimi warunkami jakie panują na pustyni. Zdecydowanie większa ilość kibiców zasiada przed telewizorem, gdzie wygodnie w fotelu może dopingować swoich faworytów.

Od czasów pierwszych wyścigów samochodowych zawody, w których biorą udział kierowcy, którzy ścigają się o medal z roku na rok prestiż tej dyscypliny sportowej rósł w zawrotnym tempie. W dniu dzisiejszym sympatyków zawodów samochodowych jest dużo więcej niż innych sportów nie wymagających użycia mechanicznych urządzeń. Wyścigi samochodowe już od samego początku zaczarowały świat swoim dynamicznym urokiem tym samym przyciągając coraz więcej miłośników motoryzacji i wyścigów. Podczas wyścigów na przykład Formuły 1 nie tylko kierowcy odczuwają ogromne emocje, ale również kibice, którzy przeżywają widowisko tak bardzo jakby sami siedzieli w bolidzie i brali udział w wyścigu.

Samochody się psują, czasami auto musi zabrać nam laweta, czasem wystarczy holowanie przez znajomego ale na autostradzie zawsze potrzebna jest pomoc drogowa.

Ponadto wyścigi samochodowe od strony finansowej przyciągają wielu producentów, którzy wkładają pieniądze w zakup nowych samochodów, a także w godziwe opłacanie zawodników. Na dzień dzisiejszy kierowcy zarabiają kosmiczne pieniądze w zamian za swoje poświęcenie i odwagę jaką charakteryzuje się każdy z nich biorąc udział w wyścigu, gdzie prędkość na prostym odcinku może przekraczać nawet 300 km/h. Ponadto niesamowite efekty dźwiękowe w szczególności słyszane na żywo gwarantują wszystkim kibicom niesamowite przeżycia.

667729_red_ferrariFormuła 1 to najpopularniejsze, a zarazem najbardziej dynamiczne i prestiżowe wyścigi świata. Pierwszy wyścig mistrzostw świata Formuły jeden odbył się w 1950 roku na torze w Silvestrone. Pierwsze historyczne zawdy Formuły 1 zdecydowanie należały do Alfy Romeo. Na każdych zawodach Formuły 1 jest bardzo duża rzesza sympatyków sportów samochodowych. W zawodach Formuły 1 biorą udział najlepsi kierowcy, a także najlepsze marki samochodów do których zalicza się przede wszystkim: Ferrari, Porsche, Mercedes Benz Maclaren, a także Maserati.

Będąc podróży w mieście jak warszawa czasem potrzebny jest nam transport, warto wówczas skorzystać z oferty jaką jest wynajem, wypożyczalnia samochodów ma szeroką ofertę a wynajem samochodów możemy mieć już na kilka godzin.

Od pierwszego śmiertelnego wypadku Senny federacja FIA przebudowała najbardziej niebezpieczne zakręty i dzięki temu do dziś podczas wyścigów nie zginął żaden kierowca. Jednym z najbardziej utytułowanych i najpopularniejszych wręcz legendarnych kierowców jest Michael Schumacher, który wielokrotnie zdobywał mistrzostwo jeżdżąc w różnych markach samochodów. Wyścigi Formuły jeden to jednak sport bardzo specyficzny, który śledzi grupa kibiców o zainteresowaniach motoryzacyjnych, a w szczególności Ci, którzy lubią dużą dawkę adrenaliny i emocji, które towarzyszą kibicom podczas oglądania wyścigów na żywo. Zawrotne prędkości jakie osiągają na torze rajdowcy to zdecydowanie najbardziej kuszący element Formuły 1.

Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
< class="t">Szybkość na torze
    Adrenalina, widowisko, wyścig z czasem i własnymi możliwościami to wszystko można zobaczyć i poczuć oglądając wyścigi samochodowe. To trzymające w napięciu widowisko, organizowane przez wielu specjalizujących się w tym ludzi musi być bezpieczne zarówno dla widzów jak i dla uczestniczących w nim zawodników. Wiadomo, że przy rozwijanych ogromnych prędkościach, jakie mogą osiągnąć nowoczesne maszyny, nawet niewielki błąd ludzki może doprowadzić do tragedii. Niejednokrotnie uczestnikami bardzo poważnych w skutkach wypadków stają się nawet najbardziej doświadczeni kierowcy. Jazda z ogromną prędkością wymaga nie tylko doskonałych umiejętności, ćwiczonych w różnych warunkach atmosferycznych i drogowych. To również sztuka opanowania własnych emocji. Nie bez znaczenia jest tu również zdolność koncentracji, wyczucie prowadzonego pojazdu oraz oczywiście jego stan techniczny. To od stanu technicznego samochodu niejednokrotnie zależy życie kierowców i ich pilotów. Nad sprawnością samochodów uczestniczących w wyścigach samochodowych czuwa na ogół cała ekipa wyszkolonych do tego ludzi. Nie można pominąć także faktu, iż bezpieczeństwo wyścigów samochodowych to także przygotowana do tego uprzednio trasa. Na drodze wyścigu nie może pojawić się żaden niespodziewany przedmiot ani tym bardziej człowiek czy zwierzę. Tak w skrócie można by opisać warunki jakie panują w profesjonalnie przygotowywanych wyścigach samochodowych. Niestety, nie wszyscy miłośnicy szybkiej jazdy, chcący sprawdzić swoje umiejętności biorą udział w specjalnie przygotowanych wyścigach samochodowych. Problem stanowią młodzi ludzie, którzy na własną rękę organizują wyścigi samochodowe. Niejednokrotnie słyszy się o kolejnym nocnym wyścigu, w którym biorą udział niedoświadczeni młodzi ludzie, chcący cię popisać „odwagą” lub szybkim samochodem, często zresztą nie należącym do nich. Stanowią oni zagrożenie nie tylko dla siebie ale także dla inny uczestników ruchu, którzy mają pecha przejeżdżać akurat przez „tor wyścigu”. Dobrze więc jednak pozostawić organizowanie wyścigów samochodowych profesjonalistom.